piątek, 23 lipca 2010

Okazja dla tych którym drukowane nie szkodzi

Dla wszystkich Pątników, którzy w tym roku wyruszają w drogę do naszej Matki, królowej Polski na Jasną Górę Instytut Summorum Pontificum przygotował specjalny prezent – wielkie dzieło bł. abpa Antoniego Nowowiejskiego, pt. Wykład Liturgii Kościoła Katolickiego, którego edycja rozpoczęła się w tym roku, po niebywale niskiej cenie. Dzieło błogosławionego arcybiskupa to praca jego życia i stanowi unikatowe opracowanie dotyczące liturgii Kościoła. Jego nabycie i studiowanie może być szczególnym wyrazem wsparcia dla starań Ojca św. Benedykta XVI o odnowę liturgii, a także wyrazem wsparcia rozwoju Tradycji katolickiej w Polsce.

Wykład Liturgii Kościoła Katolickiego jest starannie przygotowanym reprintem, wydanym w pięknej szacie graficznej. Dzieło napisane jest żywą, piękną polszczyzną, a jego treść stanowi kopalnię wiedzy nie tylko z dziedziny liturgii lecz także z historii cywilizacji, architektury, sztuki i obyczajów.

Oto ceny, które przygotowaliśmy dla pielgrzymów:

Tom I (vol. I i II) cena w księgarni: 120 zł dla pątników: 75 zł
Tom II cena w księgarni: 85 zł dla pątników: 55 zł

Przy zakupie obu tomów jednocześnie – 120 zł.

Aby nabyć Wykład Liturgii Kościoła Katolickiego wystarczy przelać na konto Instytutu Summorum Pontificum odpowiednią kwotę, doliczając 16 zł na koszty przesyłki (to będzie solidna paczka). W tytule przelewu należy podać WLKK oraz nazwę grupy i diecezję lub nazwę pielgrzymki. Promocja trwa do 16 sierpnia.

Wspomniane książki będzie można także nabyć "od ręki" w dniach zapisów 1-5 sierpnia do warszawskich grup pielgrzymkowych w kościele św. Anny przy stanowisku grupy Biało-Czarno Czerwonej.

Mam to na swojej półce i muszę przyznać, że te trzy opasłe książki wyglądają bardzo ładnie. Nawet zwykle przeglądanie setek obrazków i rysunków sprawia dużą przyjemność, nie wspominając już o treści. To na prawdę niebywałe, ale są to jedyne książki w j.polskim na temat liturgii, którą są ilustrowane. Słowem, nie może tego nie być w bibliotece każdego tradycyjnego katolika...

1 komentarz:

  1. E, z tymi jedynymi książkami o liturgii w j. polskim to przesada. Na przykład w publikacjach ks. Nadolskiego ("Leksykon liturgii", "Ewangeliarz - Więcej niż księga święta", czy "Misterium chrześcijańskiego ołtarza" - tu znajdujemy sporo rycin i fotografii, sporo w leksykonie, jak na objętość książeczki o ewangeliarzu, także sporo, zaś w książce o ołtarzu kilka rycin.

    Mimo wszystko, dzieło bł. abpa jest wyjątkowe, także pod względem jakości i ilości rycin (można je liczyć w... tysiącach). Do tego całość wykładu podparta sporą bibliografią, a także te ciekawostki - gdybym miał wszystko odnotowywać, to by można było z tego wydać sporej objętości publikację.

    A na półce, wraz z wydanym wcześniej tomem V przez "Antyk", prezentuje się wspaniale, rzeczywiście :)

    OdpowiedzUsuń