wtorek, 29 czerwca 2010

Jeden mężczyna w kościele jest jak dziesięć kobiet

Tekst z tytułu tego wątku potwierdzi wam każdy proboszcz. Niestety, tak to wygląda, że chrześcijaństwo zostało bardzo sfeminizowane. Z całym szacunkiem dla kobiet, ale wmówiono nam, że religia to jest coś niemęskiego, coś raczej dla kobiet. Trzeba powiedzieć, że oczywiście tak nie jest. Jednak sam słyszałem wiele różnych, kastracyjnych kazań, dostosowanych do mentalności raczej kobiecej niż męskiej. Oczywiste, nie jest łatwo mówić tak do wszystkich, ale św. Pawłowi się udawało. Właśnie największa "męska religia" otworzyła największy meczet w Europie. To jest dopiero moc i siła. Potwierdzi to każdy, który widział lub przechodził obok modlących się muzułmanów. Marzę o tym aby Święty Kościół Rzymski był zarówno dla mężczyzn, jak i dla kobiet, bez odchylenia w jedną lub w drugą stronę.

Wczoraj zamieściłem link do forum 17-tek i zwróciłem uwagę, że bywalcy zauważyli na nim wielką przewagę dziewczyn. To dobrze czy źle? Czy tak jest w naszej pielgrzymce? Tego nie wiem, zobaczymy w tym roku. W toku dyskusji postanowiłem napisać te kilka słów, a także:

10 powodów dla których mężczyźni powinni pójść z nami
(jeśli szukają dobrej kandydatki na żonę)

1. Dziewczyny w naszej grupie najpewniej mają tradycyjne poglądy na model rodziny.
2. Są zainteresowane Tradycją Katolicką i Mszą w klasycznym rycie - to oczywiste.
3. Chciałyby mieć mężów, którzy nie boją się wzięcia odpowiedzialności za rodzinę, są konkretni, ufają Bogu i stąpają twardo po ziemi.
4. Nie boją się trudności i wysiłku - zadały sobie trud pójścia na Jasną Górę.
5. Zapewne są pobożne, skoro idą w pielgrzymce.
6. Zwykle są urodziwe (statystycznie rzecz ujmując Polski są najładniejsze na świecie)
7. Można się im przypatrzeć przez kilka dni i obserwować w różnych sytuacjach.
8. Jest ogromnie dużo okazji do "zagadania", bo idziemy w zasadzie razem, można np. ponieść plecak lub rozbić namiot.
9. Jest duża szansa, że owa niewiasta czeka na potencjalnego kawalera (chyba że już ma).
10. Nie istnieje ryzyko niewłaściwego wykorzystania czasu pielgrzymki, bo można iść właśnie z taką intencją - a wiec wszystko jest po Bożemu.

3 komentarze:

 1. Jeżeli zaś nie szukają, bo są na ten przykład zblazowanymi starymi kawalerami lubiącymi zagłębiać się w bogatym portfolio jachtów, helikopterów, sportowych sedanów, militariów i metali szlachetnych to również polecam.

  ;-)

  OdpowiedzUsuń
 2. Jak to adekwatnie Ksiądz opisał ;) Zarówno w kwestii 10 punktów (z którymi oczywiście nie sposób się nie zgodzić); jak i w temacie "feminizacji" religii i wiary. Sądzę, że to dobry temat do poruszenia w czasie konferencji - żeby z licznych dobrych, dużych chłopców powyrastali wreszcie mężczyźni.

  OdpowiedzUsuń
 3. Moim zdaniem to Czeszki i Litwinki są statystycznie najpiękniejszymi kobietami na świecie :-)

  OdpowiedzUsuń