sobota, 13 sierpnia 2011

Dzień ósmy - przedostatni

Dziennik pielgrzymkowy - dzień 8 - sobota (13 sierpnia)

Ciężki dzień liczący 35 km, rozpoczął się Mszą świętą sprawowaną w na tle Pilicy na ołtarzu polowym przygotowanym z wielką starannością. Potem śniadanie i wymarsz. Pierwszy etap ośmiu kilometrów ciągnął się przez lasy i był bardzo przyjemny pomimo rozmokłych dróg utrudniających przemarsz ponad 2200 pielgrzymów. Potem etapy mijały jeden za drugim, przez chwilę pokropiło i zrobiła się piękna pogoda. Kilka kilometrow obok mijała nas pielgrzymka FSSPX z Warszawy - szkoda, że się nie mijamy (mamy nadzieję, że może kiedyś będzie jedna wspólna pielgrzymka Tradycji ze stolicy). Wieczorem ostania wspólna kolacja i apel. Morale wysokie, a do tego przyjechało kilkoro wiernych aby przenocować i pójść jutro z nami przez cały dzień.

środa, 10 sierpnia 2011

Piąty dzień pielgrzymki.

Dziennik pielgrzymkowy - dzień 5 - św. Wawrzyńca (10 sierpnia)

Dzień rozpoczął się Mszą świętą o godz. 4:50 (pierwsza msza była o godz. 4:15) w kaplicy w Goszczynie, którą celebrował ją o. Krzysztof Stępowski CSsR - duszpasterz Warszawskiego Duszpasterstwa Tradycji Katolickiej, który dojechał do nas wczorajszej nocy i szedł z nami przez cały dzień. Za nami ciężki dzień - 35 km. Rano w drodze do Sanktuarium w Studziannej było bardzo zimno, a przez prawie cały dzień towarzyszyła nam groźba deszczu, który dzięki Bogu nie spadł a wieczorem zrobiła się nawet piękna pogoda. Trasa była bardzo ładna wiodąc pielgrzymkę 17-tek lasami i polami. Cała Pielgrzymka liczy nieco ponad 2 tyś osób, a nasza nieco ponad 100.

wtorek, 9 sierpnia 2011

Czwarty dzień pielgrzymki

Dziennik pielgrzymkowy - dzień 4 - wigilia św. Wawrzyńca (9 sierpnia 2011)
Maszerujemy już czwarty dzień. Zapowiadanego deszczu jak dotąd nie było - pada tylko wieczorem, ale wtedy jesteśmy już bezpieczni. Rano o 5:15 cicha msza w kościele w Michałowicach. Coś pięknego! Ładny rześki poranek, a kto rano wstaje temu Pan błogosławi... Ten wpis robię siedząc na murku przed kościołem w Nowym Mieście nad Pilicą. Pogoda bardzo ładna, lekko pochmurny dzień z lekkim wiaterkiem. Stan grupy wynosi prawie 100 osób, ale nie wiem ile dołączy do nas pielgrzymów z Nowego Miasta.

Trydent zapewnia świeżość

piątek, 5 sierpnia 2011

Trasa pielgrzymki 2011

Dla tych którzy chcą dołączyć do nas na trasie podajemy istotne informacje:
Tutaj jest trasa całej pielgrzymki:
Trasa i program całej pielgrzymki "17-tek"

Trasa naszej grupy:
Trasa i program "Biało-Czarno-Czerwonej"

czwartek, 4 sierpnia 2011

Noclegi z piątku na sobotę dla pielgrzymów

Dla tych którzy dojeżdżają do Warszawy

Kobiety
Siostry nocują na parafii św. Klemensa na ul. Karolkowej który jest siedzibą Duszpasterstwa Wiernych Tradycji Łacińskiej Archidiecezji Warszawskiej
Jak dojechać?
(tramwaj 26 z Placu Zamkowego wysiada się na przystanku: Okopowa i dalej pieszo)
Od kiedy?
Trzeba dotrzeć do kościoła do godz. 21:00. Po Adoracji Sanctissimum o.Krzysztof wskaże miejsce. Uwaga! O godz. 22:00 definitywnie zamykają klasztor.

Mężczyźni
Bracia nocują na kwaterze Korporacji Akademickiej Sarmatia przy ul. Brackiej 20a kl. IV lok. 108
Jak dotrzeć?
Można na piechotę od kościoła św. Anny - 1,9 km - 23 min (zobacz mapę)
Od kiedy?
Od godz. 20:00

Biało-Czarno-Czerwona familijnie

W polecamy artykuł p. Doroty Niedźwieckiej z magazynu "Familia" p.t. "Pielgrzymkowy kalejdoskop" w którym m.in. wspominana jest nasza grupa.
zobacz "skany" artykułu

środa, 3 sierpnia 2011

Galowo nie sportowo

W zeszłym roku wykonaliśmy koszulki typu T-shirt z logiem naszej grupy (są one do kupienia jeszcze w tym roku). Jednak pomimo iż są one koloru białego, NIE ZWALNIAJĄ z obowiązku zachowania białej KOSZULI, która tradycyjnie zakładamy ostatniego dnia gdy wchodzimy na Jasną Górę. Kobiety zakładają bluzki również w kolorze białym. Dół jest czarny dla obu płci :). Jak to wygląda można zobaczyć na zdjęciach i naszych filmach.

wtorek, 2 sierpnia 2011

Glosa do opłaty pielgrzymkowej w tym roku.

Po telefonach jakie otrzymałem ZGADZAM się, że kwota jest wysoka dla studentów. Zwłaszcza tych, którzy jeszcze pokryć koszty dojazdu do Warszawy. Chciałbym się więc odwołać do zasady pomocniczości i polityki wzorowanej na jezuickiej, i POPROSIĆ aby ci którzy mogą wpłacili chodź trochę WIĘCEJ. Wtedy pozwoli to, pokryć nam wpisowe tym, którzy nie mogą wpłacić pełnej kwoty i z tego powodu REZYGNUJĄ z udziału w Pielgrzymce w tym roku.
Jak to zrobić?
Przy zapisach trzeba powiedzieć ile chcę się przeznaczyć na pomoc. Bóg zaś widzi i odda tobie...

Ile kosztuje Pilegrzymka w tym roku?

NIESTETY w tym roku wszystko podrożało, i nasza pielgrzymka też. W tym roku organizatorzy naszej Pielgrzymki Biało-Czarno-Czerwonej ustalili cenę na 200 zł.

poniedziałek, 1 sierpnia 2011

Msza Święta "dzień przed"

Zapraszamy jak co roku na Mszę Świętą w dzień przed wymarszem naszej Pielgrzymki tj. 5 sierpnia (Święto Matki Boskiej Śnieżnej) do kaplicy Res Sacra Miser na godz. 18:00.

Zapisy ruszyły!

Od dzisiaj aż do 5 sierpnia wieczorem trwają zapisy na naszą Pielgrzymkę. Jak co roku w kruchcie kościoła św. Anny można dać się zapisać. Od razu mogę powiedzięć, że jako pierwszy zapisał się Pan Kazimierz :), ja niestety jestem dopiero drugi.

czwartek, 21 lipca 2011

Tegoroczny plakat

Przedstawiam plakat naszej pielgrzymki z tegorocznym hasłem.


pobierz wersję w rozdzielczości 2480 x 1754

Dlaczego warto iść w tradycyjnej pielgrzymce? - film

Zapraszam do obejrzenia filmu, w którym zeszłoroczni pielgrzymi odpowiadają na proste pytanie: Dlaczego idę na pielgrzymkę?
.

.

sobota, 11 czerwca 2011

Film już wkrótce!

Aby podgrzać atmosferę, mogę powiedzieć, że widziałem już wersję reżyserską (33 min.) filmu z ostatniej pielgrzymki. Zapowiada się bardzo ładnie, ze wzg na wysoką jakość materiału filmowego. Nasz montażysta właśnie szlifuje ostatnie poprawki i można będzie go rozpowszechniać. Jak się ogląda, to już by się chciało tam być...

czwartek, 2 czerwca 2011

Diakon Marek jest już kapłanem

Wszyscy dobrze pamiętamy wielkopolskiego diakona Marka Frąckowiaka, który od pierwszego do ostatniego dnia towarzyszył nam w zeszłorocznej pielgrzymce. Dzięki łaskawości Najwyższego Boga w czwartek dnia 26 maja br. (w starym kalendarzu przypada święto św. Filipa Neri) został wyświecony na prezbitera Świętego Kościoła Rzymskiego in prima sedis Poloniae czyli w archikatedrze poznańskiej.
Drogi Marku!
Najserdeczniejsze życzenia od wszystkich pielgrzymów. Mamy wielką nadzieję cieszyć się twoją Mszą prymicyjną na trasie tegorocznej pielgrzymki w Michałowicach, gdzie w zeszłym roku głosiłeś nam kazanie.

Biorąc pod uwagę powyższe zapraszam na tegoroczną pielgrzymkę wszystkich innych diakonów! Jest duże prawdopodobieństwo, że po naszej pielgrzymce w przyszłym roku włożą i na was ręce :)

środa, 1 czerwca 2011

Zaległe podziekowania za ubiegły rok

Podziękowania AD 2011

czyli

"lepiej późno niż wcale":

Choć wiem, że po zeszłorocznej pielgrzymce pozostały tylko wspomnienia, nie mniej chciałby zamieścić podziękowania, które zapisane na kartce (przygotowanej przez Sekretariat) przeleżały w moim brewiarzu prawie 10 m-cy.

Wszyscy razem, z księdzem przewodnikiem (czyli ze mną) na czele w sposób szczególny kierujemy nasze podziękowania za tegoroczny trud dla:

  1. X. Pawła i Dk. Marka

  2. Sudiakonów: Sergiusza i Michela

  3. Kleryków: Karola, Mateusza, Łukasza, Stéphane'a, Macieja, Sławka i Krzysztofa

  4. Kantorów: Zbyszka, Piotra, Maćka, trzech Marii i Marty

  5. Porządkowych: Piotra, Jakuba i Włodzimierza

  6. Skautów Świętego Bernarda: Piotra, Pawła oraz harcerza Mikołaja, którzy tworzyli naszą drużynę logistyczną i codziennie rozbijali i składali namioty.

  7. Marysi – szefowej kuchni i wszystkich którzy jej pomagali w przygotowywaniu posiłków a zwłaszcza Marzenie

  8. Darka – pomagającego przy załadunku i rozładunku bagaży

  9. Marysi Jędy, Jacka Zbierskiego i Jacka Sowińskiego, którzy poświęcili swój czas pomagają przy zapisach

  10. Osób którzy przygotowywali i głosili konferencje o patronach dnia: Agnieszki, Marysi Szymczak (która po raz ostatni idzie pod swoim nazwiskiem), i Marysi Jurek, Karola, Kamila Kordela i Kamila Rytarowskiego

  11. Dziękujemy Piotrowi Waszkiewiczowi za konferencje o Napoleonie Bonaparte i Andrzejowi za konferencje o in vitro,

  12. Dziękujemy wszystkim którzy dzielnie nieśli krzyż i chorągwie oraz bratu Krzysztofowi który dzielnie niósł tryptyk z Panem Jezusem Miłosiernym.

  13. Panu Andrzejowi Smuniewskiemu, który od szesnastu lat wozi nam bagaże oraz kierowcy Panu Przemkowi.

  14. Szczególne podziękowania kierujemy dla brata Waldemara, któremu zawdzięczamy dobry stan namiotów, oraz naszego nagłośnienia.

  15. Oraz Marysi Jurek, której za całość poświęcenia należą się szczególne podziękowania.

  16. Na koniec wszystkim tym, których należałoby, ale już nie pamiętam. Im też dziękuje za wasz wkład. Dziękuję także wszystkim ofiarodawcom i sponsorom, którzy nam pomogli.